Zimowe podróże, o czym warto pamiętać?

Zimowe podróże, o czym warto pamiętać?

Pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego w tym artykule chcemy wskazać na kilka świetnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas jazdy po śniegu.

Bezpieczna jazda zimą: co zanim wyruszysz?

Przed ruszeniem w drogę musisz wykonać kilka czynności, aby sprawdzić, czy samochód jest w doskonałym stanie na podróż w góry. Sprawdź opony i ciśnienie w oponach, akumulator, hamulce, silnik, chlapacze subaru impreza i przednią szybę, aby upewnić się, że wszystko działa i jest gotowe do podróży. W razie potrzeby warto zarezerwować wizytę w warsztacie w wyznaczonym terminie.

Zaplanuj całą swoją podróż i sprawdź czas potrzebny na dotarcie do miejsca docelowego, uwzględniając przerwy po drodze. Upewnij się, że zapewnisz sobie dużo odpoczynku przed wyruszeniem, i przygotuj listę odtwarzania z epickimi utworami, które pomogą Ci uprzyjemnić całą wycieczkę.

Nie tylko chlapacze subaru impreza się liczą – nie zapomnij o planie!

Zaplanuj podróż- to ważne. Tak samo ważne jest, aby podczas podróży regularnie robić postoje i przerwy oraz, jeśli to możliwe, wymienić się miejscem za kierownicą z inną osobą np. co dwie godziny jazdy, szczególnie jeśli poczujesz, że jesteś zmęczony. Przykładowe wczesne objawy zmęczenia za kółkiem to ziewanie, słaba koncentracja, ból lub zmęczenie oczu, niepokój i senność. Najlepiej, zanim wyruszysz w zimową podróż dowiedz się więcej o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdu w stanie zmęczenia – aby mieć świadomość, dlaczego jest to rak istotne.

Upewnij się też, że spakowałeś do bagażnika ciepłe ubrania i sprawdź, czy klimatyzacja jest ustawiona tak, aby w samochodzie było naprawdę ciepło. Jeśli trasa prowadzi przez niezamieszkałe tereny, również – bądź czujny. Uważaj na dziką przyrodę w pobliżu drogi i inne niebezpieczeństwa i zawsze zadbaj o bezpieczną odległość między Twoim, a innymi samochodami.

Zimowa trasa w mieście

Jeśli będziesz musiał poruszać się po oblodzonych lub mokrych drogach, pamiętaj o łagodnym hamowaniu i przyspieszaniu – wtedy Twoje chlapacze subaru impreza będą mieć mniej „do roboty”. Nie zapomnij tez o możliwie jak najpłynniejszym zmniejszaniu prędkości, unikaniu nagłych zmian kierunku i innych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa jazdy.

Pamiętaj też, że ruszając w taką trasę samochody z silnikiem Diesla powinny być uzupełnione wysokoprężnym olejem wysokoprężnym, specjalną mieszanką o niższej temperaturze zamarzania niż zwykły olej napędowy. Jeśli będziesz mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości – możesz dopytać doświadczoną kadrę na stacji benzynowej, na pewno udzielą Ci niezbędnych wskazówek.