Własny domek na działce?

Własny domek na działce?

Kto z nas choć raz nie marzył o własnym domku ogrodowym położonym gdzieś na leśnej polanie z dala od gwarnego miasta, a zaraz potem stwierdził, że jest to tylko zbyteczne marzenie, którym nie warto zaprzątać sobie głowy? Choć budowa domku ogrodowego to zazwyczaj wydatek 5-10% większy niż przy tworzeniu tego samego budynku, ale murowanego, to warto chociażby zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Być może okaże się, że taka forma budownictwa ma na tyle dużo zalet, że warto trochę dłużej oszczędzać na nią pieniądze.

Domki ogrodowe – jak wygląda ich budowa?

Domki ogrodowe mają jedną ogromną przewagę nad normalnymi domami murowanymi. Jest to czas ich budowy, ponieważ można je postawić nawet w trzy miesiące. Dla porównania tworzenie od podstaw ich murowanych odpowiedników to czas od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jest więc to świetna alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcą jak najszybciej wprowadzić się do swoich wymarzonych czterech ścian.

Co sprawia, że domki ogrodowe mogą zostać tak szybko wybudowane? Otóż prace przy nich wykonuje się przez cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dzieje się tak, ponieważ technologia drewniana nie wymaga wykonywania aż tak wielu pracy zwanymi „mokrymi” w porównaniu do budowania domu murowanego. Dzięki temu domki ogrodowe można stawiać bez zbędnych przestojów, które przy tego typu konstrukcjach są nawet niewskazane.

Czy drewniane domy są odporne na ogień?

To pytanie jest chyba jednym z najczęściej pojawiających się, jeśli chodzi o budowę domków ogrodowych. Każdy bowiem wie, że to tworzywo jest wyjątkowo łatwopalne. Należy jednak podkreślić, że tego typu konstrukcje posiadają optymalne zabezpieczenia, a także stosują się do bezwzględnych i surowych warunków ochrony przeciwpożarowej. Z tego powodu w drewnianych domach buduje się murowane kominy oraz kotłownie, tak aby ogień nie miał szans przedostać się do drewnianych części budynku. W przypadku kominków stosuje się również obudowane wkłady kominkowe, które dodatkowo mogą także ciekawie zdobić wnętrze domków ogrodowych.