Perfekcyjna pani domu

Perfekcyjna pani domu

Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn przywiązują naprawdę dużą uwagę do wyglądu domu. Oczywiście, porządek jest bardzo ważny, jednakże dla panów krzywo ustawiony obraz nie stanowi większego problemu. Jak dbać o dom, aby nie spędzać długich godzin na sprzątaniu?

Najważniejszy jest dobry sprzęt

Prowadzenie domostwa wymaga bezustannego sprzątania, to sprawa całkowicie jasna. Należy jednak ułatwiać sobie to zadanie przy pomocy odpowiednich narzędzi oraz produktów. Ściereczki kuchenne odgrywają bardzo ważną rolę i wbrew pozorom nie używa się ich jedynie w kuchni. Służą one do ścierania kurzu z mebli, przecierania parapetów oraz oczywiście czyszczenia blatów i innych powierzchni na których gromadzą się pyłki i brud. Ściereczki kuchenne charakteryzują się tym, że gromadzą nie tylko wilgoć występującą na meblach, ale również pyłki i kurz. Taka kombinacja sprawdza się znakomicie i zapewnia duży komfort w trakcie sprzątania. W dalszej kolejności należy mieć w zanadrzu odpowiednie specyfiki wykorzystywane do mycia kuchni, łazienki oraz innych pomieszczeń. Zawierają one odpowiednie środki, które umożliwiają zabijanie bakterii oraz innych drobnoustrojów. Po wykonaniu podstawowych czynności można powierzchnie wypolerować, do tego zadania również posłużą ściereczki kuchenne. Najlepszym rozwiązaniem do pozbywania się kuchu oraz śmieci nagromadzonych na podłodze jest dobrej jakości odkurzacz. Może posiadać on kilka opcji, między innymi możliwość czyszczenia na mokro, na sucho, ma on różne końcówki, dzięki którym można odkurzać wiele powierzchni oraz dojść do najbardziej odległych zakamarków. Odkurzaczy używa się nie tylko do dywanów, ale również można nimi czyścić panele, wykładziny oraz tapicerki. W trakcie sprzątania domu konieczne jest również wycieranie podłogi. Do tej czynności może posłużyć klasyczne wiadro oraz szmata, jednakże ta metoda cieszy się z roku na rok coraz mniejszą popularnością. Zdecydowanie częściej sięga się po mopa, panie domu wielokrotnie decydują się na mopa elektrycznego, który przy pomocy pary dokładnie czyści oraz dezynfekuje powierzchnie. Aktualnie można nabywać automatyczne odkurzacze oraz urządzenia do czyszczenia podłogi, dzięki którym sprzątanie odbywa się bez żadnego wysiłku. Dbanie o czystość jest bardzo ważne, a raz zaniedbany dom nie jest już dłużej tak przytulny jak miało to miejsce w trakcie regularnych porządków.

Czy sprzątaczka jest dobrym rozwiązaniem?

Osoby, które posiadają spory zasób pieniędzy, albo nie mają czasu na sprzątanie mogą zdecydować się na pomoc w postaci sprzątaczki. Odpowiednio przygotowana pani przychodzi raz bądź kilka razy w tygodniu i wykonuje potrzebne czynności. Używa ona środków czystości znajdujących się w domu, dlatego ściereczki kuchenne oraz inne sprzęty muszą zostać nabyte przez właścicieli domu. Może zajmować się ona tylko podstawowymi zadaniami, jednakże czasem panie zmieniają również pościele, prasują pranie oraz dbają o obejście domu. W naszym mniemaniu nie ma nic złego w korzystaniu z pomocy pani od sprzątania, nie uważasz?