Kule do kąpieli i ich właściwości

Kule do kąpieli  i ich właściwości

Dla większości osób kąpiel w wannie sama w sobie jest wyjątkowo przyjemnym doznaniem. Istnieją sposoby, aby wzmocnić jej właściwości relaksacyjne, które nie są drogim wydatkiem, a pozwalają poczuć się jak w luksusowym SPA. Kilkanaście złotych – to właśnie tyle kosztują aromatyczne kule do kąpieli wykonane z naturalnych składników, które czynią kąpiel oszałamiającym doznaniem. Jakie skład i właściwości posiadają  kule do kąpieli?

 

Wanna miejscem relaksu

Zanurzenie się w ciepłej wodzie jest jednym z bardziej odprężających zabiegów, które warto wykonać po  ciężkim dniu. Pozwala ono odstresować się oraz zrelaksować i nie tylko. Woda posiada świetny wpływ na mięśnie, między innymi poprawia ich elastyczność oraz pomaga redukować skurcze.  Ponadto przyczynia się do zniwelowania bóli głowy spowodowanych codziennym stresem, polepszenia krążenia krwi oraz dzięki rozszerzonym pod wpływem ciepła porom wspiera usuwanie zalegających w organizmie toksyn. Decydując się na zastosowanie kuli do kąpieli można wzmocnić jej dobroczynne działanie, a sam zabieg jest banalnie prosty – wystarczy wrzucić do wody pachnącą kulę kąpielową.

Niezwykłe właściwości kul do kąpieli

Te przyjemnie pachnące i kolorowe produkty przyczyniają się do uczynienia każdej kąpieli niezwykłym doznaniem. Najwyższej jakości kule do kąpieli cechują się wprost niebywałymi właściwościami – aż trudno uwierzyć, iż tak mały produkt może zawierać w sobie tyle dobrego. Uwarunkowane jest to zawartością odpowiednio dobranych naturalnych składników.

Podstawą każdej kuli do kąpieli jest soda oczyszczona z kwasem cytrynowym. To właśnie ona odpowiada za pojawienie się efektu spienienia oraz zmiękczenia wody. Ponadto zawartość różnych olejków eterycznych sprawia, iż poprawia się samopoczucie oraz zniwelowane zostaje napięcie i stres.

W trakcie rozpuszczania się kuli w wodzie następuje uwolnienie przyjemnych zapachów, które sprawiają wrażenie zastosowania zabiegu aromaterapii. Naturalne oleje (masło kakaowe, masło shea) oraz olejki eteryczne wykazują właściwości pielęgnujące – nawilżają i odżywiają skórę. Ta właściwość sprawia, iż nie ma potrzeby stosowania dodatkowo balsamu do ciała. Powodują one również przywrócenie naturalnego pH skóry oraz wzmacniają odporność organizmu.

To właśnie dzięki tym niesamowitym właściwością kul do kąpieli, kilkanaście minut spędzonych w wannie doskonale poprawia samopoczucie, wprowadza w stan odprężenia oraz niweluje wszystkie napięcia mięśniowe. Dodatkowo skóra zostaje nawilżona, oczyszczona i zregenerowana oraz nabiera niezwykle przyjemnego zapachu.