Korbielów miejscem pełnym atrakcji turystycznych

Korbielów miejscem pełnym atrakcji turystycznych

Czas ferii zimowych kojarzy się najczęściej z urlopem spędzonym w górskim kurorcie. Polska to kraj, który posiada wiele takich miejscowości. Jednym z nich jest Korbielów mający dostęp do szczytu Pilsko Kamery w trakcie takiego urlopu są urządzeniami, które pomogą uwiecznić te niesamowite widoki. Tak więc, chcąc wspominać taki wypad latami, warto dokonać zakupu dobrego urządzenia elektronicznego z funkcją nagrywania obrazu. Jakie atrakcje oferuje Korbielów i jego okolice?

Atrakcje turystyczne w Korbielowie

Poniżej przedstawione zostały atrakcje Korbielowa, które warto odwiedzić wybierając się w to miejsce:

  • Ośrodek narciarski Pilsko – Korbielów to miejscowość typowo narciarska, tak więc nie trudno o zdziwienie, na wiadomość, iż to tam właśnie zlokalizowany jest jeden z największych w naszym kraju ośrodków narciarskich – Pilsko. A dokładniej, ośrodek ten jest drugim co do wielkości ośrodkiem narciarskim Polski oraz jednym z największych w Karpatach.

  • Snowpark Pilsko – ulokowany w Korbielowie uważany jest za najlepsze w całym kraju miejsce dla snowboardzistów. Osoby, dla których sam zjazd na desce to za mało, snowpark oferuje trasy ze specjalnie stworzonymi przeszkodami i urządzeniami, które zadowolą każdego kto lubi ekstremalne wyczyny.

  • Kolej krzesełkowa Baba – zlokalizowana jest w dolnych partiach masywu górskiego Pilsko. Wwozi ona na szczyt stoku nawet do 1200 osób w przeciągu godziny. Początkujący narciarze cenią prostotę jej użycia – co na np. orczyku sprawia wiele problemów.

  • Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów – Korbielowska parafia uznawana jest za bardzo młodą, ponieważ została założona dopiero w 1993 roku i liczy ponad tysiąc stu parafianów. W jej centrum znajduje się kościół pw. Najczęściej Marii Panny Królowej Aniołów, który wspierany jest przez kaplicę w Korbielowie Górnym pw. Najświętszej Marii Panny.

  • Wyciąg narciarski Cypisek – jest on wyciągiem linowym. Trasa zjazdowa posiada 300m długości, a różnica wzniesień 33 m, przepustowość 567 osób na godzinę, trasa jest oświetlona, naśnieżana, ratrakowana oraz posiada bazę gastronomiczną. Przy wyciągu funkcjonuje szkółka narciarska z wyszkolonymi instruktorami oraz wypożyczalnia sprzętu.

  • Wyciąg narciarski Kuligówka -jest on wyciągiem orczykowym, którego trasa zjazdowa posiada długość 400 m, a różnica wysokości wzniesień wynosi 30 m, można jeździć również w nocy, ponieważ trasa jest bardzo dobrze oświetlona, ratrakowana, naśnieżana, a jej przepustowość to 350os./h. Przy wyciągu znajduje się baza gastronomiczna i parking.