Kompakt Subaru – czy warto go kupić?

Kompakt Subaru – czy warto go kupić?

Subaru Impreza to japoński samochód kompaktowy, którego produkcję datuje się na rok 1992. Auto wyróżniało się minimalistycznym wyposażeniem wnętrza, stonowaną linią nadwozia oraz funkcjonalnością. Z roku na rok Japońscy inżynierowie poprawiali i udoskonalali samochód. Począwszy od kosmetyki nadwozia, udogodnień w wyposażeniu kończąc na zmianach w jednostce napędowej. Najbardziej pożądaną wersją japończyka była Subaru Impreza GT, która posiadała aż 208KM.

Cechy charakterystyczne

Cechą charakterystyczną Subaru Impreza był silnik o przeciwległych cylindrach, nisko usytuowany dzięki czemu obniżony został środek ciężkości samochodu. Dodatkowo samochód cechuje się perfekcyjnym rozkładem masy pomiędzy osiami. Pokonywanie ostrych zakrętów nawet przy dużej prędkości jest bezpieczne.
Niewątpliwym atutem samochodu jest jego zawieszenie. Podwozie idealnie niweluje nierówności zapewniając komfortową jazdę.
Auto nie dysponuje dużą przestrzenią w kabinie, jego bagażnik jest małych gabarytów. Dla czterech osób jednak samochód zapewniał komfortowe warunki jazdy. Początkowo produkowane egzemplarze zniechęcały kupujących zbyt ubogim wyposażeniem a także mało odporną karoserią na korozję. Korozja w pierwszej kolejności lubiła wychodzić na błotnikach oraz tylnej klapie. Rekompensatę za wymienione wady stanowił napęd na cztery koła, zapewniający perfekcyjną trakcję. Można śmiało powiedzieć, że właściciele Subaru Impreza cieszą się na złe warunki pogodowe. Podczas intensywnych opadów śniegu Impreza udowadnia, że była dobrym zakupem. Kompakt ten świetnie spisuje się w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Ponadto, samochód charakteryzuje się dynamicznością oraz sportowym zacięciem.

Czy warto go kupić?

Wielu fanów motoryzacji obawia się zakupu Subaru Impreza ze względu na koszty eksploatacji oraz napraw. Powtarzana od lat opinia jest jednak nieco krzywdząca. Przy kupnie tego samochodu nie należy od razu zakładać rujnującej domowy budżet awarii. Subaru nie jest takie straszne jak go malują. By nie trafić na wadliwy egzemplarz warto przed zakupem sprawdzić samochód w serwisie. Gdy mamy go już w garażu warto zadbać o pilnowanie terminów przeglądów a także regularne wymiany części eksploatacyjnych. Części samochodowych warto poszukać w Internecie gdyż są o wiele tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Po wpisaniu w Google: części subaru impreza można zapoznać się z licznymi ofertami sprzedaży. Ogólnie rzecz biorąc Subaru Impreza to samochód solidny, którego obsługi trzeba się nauczyć. Zapaleni fani Subaru zapytani o samochód nigdy nie żałują decyzji o zakupie. Niewątpliwie jednak jest to samochód specyficzny, wymagający opiekuńczego właściciela. Nie mogąc zdecydować się na zakup warto odbyć jazdę próbną.