Jakie produkty wspomagają odchudzanie?

Jakie produkty wspomagają odchudzanie?

Wiele osób zmaga się z nadmiarem niechcianej tkanki tłuszczowej. Walka z zbędnymi kilogramami dla wielu jest sprawą niezwykle trudną – wymaga ona wprowadzeniu specjalnego plany treningowego i dietetycznego w życie. Ten drugi wymaga wielu wyrzeczeń i jest niezwykle trudny dla osób, które lubią zjeść. Na szczęście są smaczne produkty, które mogą wspomóc proces redukcji masy ciała. Co na odchudzanie?

 

Co na odchudzanie? Jakie produkty najlepiej wspierają ten proces?

Poniżej przedstawione zostały wraz z krótką ich charakterystyką produkty, które są smaczne oraz wywierają pozytywny wpływ na utratę masy ciała.

  • Migdały – są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które posiadają doskonały wpływ na pracę serca oraz wspomagają pracę mózgu, a także korzystnie oddziałują na proces odchudzania. Dostarczają one mniej kalorii niż większość odmian orzecha oraz spore ilości błonnika pokarmowego, który hamuje głód i ułatwia trawienie.
  • Awokado – posiada sporą porcję jednonienasyconych wywierających pozytywny wpływ na metabolizm, składników mineralnych (potas, kwas foliowy, magnez) oraz witamin (E i C). Badania ukazują, iż ludzie, którzy regularnie spożywają awokado, ważą mniej.
  • Nasiona chia – pomimo niewielkich rozmiarów posiadają potężne pod kątem wpływu na zdrowie właściwości. Są one źródłem niezbędnych składników odżywczych, takich jak kwasy omega-3 oraz składniki mineralne – potas, wapń i magnez. Cechują się one tym, iż zapewniają uczucie sytości na długi czas.
  • Olej kokosowy – jest doskonałym zamiennikiem masła lub oliwy z oliwek. Jest on źródłem zdrowych tłuszczów, które szybko wypełniają żołądek, dając uczucie sytości i przyczyniając się do spożycia mniejszej ilości kalorii.
  • Gorzka czekolada – ciemna czekolada jest źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych przyczyniających się do przyspieszenia metabolizmu. Na podstawie badań naukowych wyciągnięto wnioski, iż wspomaga ona ograniczyć apetyt na słodycze, żywność tłustą i słoną. Ponadto cechuje się ona niskim indeksem glikemicznym.
  • Jajka – są one produktem bogatym w białko, który pomaga ograniczyć apetyt. Owe białka dostarczają aminokwasów, które pomagają utrzymać sprawne tempo przebiegu procesów metabolicznych.
  • Zielona herbata – napój ten cechuje się wysoką zawartością przeciwutleniaczy, które wspomagają spalenie tkanki tłuszczowej. Jej właściwości odchudzające wynikają z zawartości flawonoidów i kofeiny, które to usprawniają procesy metaboliczne.

Warto jednak pamiętać, iż bez zastosowania ujemnego bilansu kalorycznego, nawet produkty o najbardziej skutecznych właściwościach spalających tkankę tłuszczową niewiele pomogą. Ich celem jest wspieranie tego procesu, a nie wykonanie go bez względu na inne czynniki.