Jaki makijaż powiększy zbyt małe oczy?

Jaki makijaż powiększy zbyt małe oczy?

Każda kobieta marzy o uwodzicielskim spojrzeniu. Nie martw się, jeśli natura nie obdarzyła Cię dużymi, kocimi oczami. Efekt większych i bardziej otwartych oczu możesz uzyskać przy pomocy makijażu. Skup się na delikatnym podkreśleniu powiek cieniami, wytuszowaniu rzęs i podkreśleniu brwi ciemnym ołówkiem, a z pewnością nikt nie oprze się Twojemu urzekającemu spojrzeniu.
Najpierw na twarz nałóż leciutki, żelowy podkład lub, jeszcze lepiej, krem BB lub CC. Dzięki temu ujednolicisz cerę, rozświetlisz ją, a skóra będzie wyglądać świeżo i zdrowo stanowiąc doskonałe tło dla oczu.
Na górne powieki nanieś cień. Użyj trzech kolorów. Tuż pod linią brwi zastosuj najjaśniejszy, na przykład lekko perłowy, jasnobeżowy lub kremowy. Następnie na całe powieki, aż do linii ich załamania nanieś ciemniejszy cień. Wybierz raczej chłodny kolor- błękit, zieleń, fiolet. Na koniec trzeci, najciemniejszy cień nałóż w zewnętrznych kącikach oczu. Użyj go niewiele. Lekko rozetrzyj granicę między jaśniejszym a ciemniejszym cieniem oraz sam ciemniejszy cień. Taki makijaż optycznie powiększy zbyt małe oczy i doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na imprezie rodzinnej czy wieczornym wyjściu do miasta ze znajomymi. Jeśli nie czujesz się dobrze w chłodnych kolorach, z powodzeniem wykonasz podobny makijaż cieniami w tonacji beżowo- brązowej. Uzyskasz wtedy efekt subtelnego dziennego, makijażu w tonacji nude, odpowiedniego do pracy czy na egzamin.
Rzęsy starannie pomaluj wydłużającą maskarą. Zrób to ostrożnie, uważając by efekt, był naturalny, a rzęsy nie są posklejane. Brwi przeczesz grzebykiem, a następnie pomaluj je, używając brązowej lub czarnej kredki.
Zrezygnuj z mocno powiększającego makijażu ust, ponieważ odwróci on uwagę od oczu i sprawi, że będą, wydawać się mniejsze niż są w rzeczywistości. Nie używaj błyszczyka. Najlepiej pomaluj usta matową pomadką w delikatnym pastelowym odcieniu.
Tak wykonany makijaż powiększy i rozświetli małe oczy, a Ty będziesz uwodzić spojrzeniem.