Jak pielęgnować rzęsy?

Jak pielęgnować rzęsy?

Nie ulega, że rzęsy są bardzo charakterystycznym punktem na twarzy. Mogą one bardzo widowiskowo podkreślać oko, jeśli są tylko odpowiednio gęste i długie. Chcąc zadbać o to, by takie były warto stosować preparaty Oceanic long 4 lashes lub inne dedykowane produkty do rzęs.

 

Kobiety w codziennej pielęgnacji przykładają ogromną ilość uwagi rzęsom. Jest to uzasadnione, gdyż te małe włoski umiejscowione na górnej oraz dolnej powiece oka, stanowią bardzo istotny element od strony funkcjonalnej, jak i estetycznej. Od strony pragmatycznej rzęsy odpowiadają za ochronę oka, przed dostaniem się do niego niepożądanych paprochów lub pyłków. Górna powieka charakteryzuje się tym, że rzęs jest na niej o wiele więcej, a także są grubsze. Na dolnej powiece jest ich zaś nieco mniej. W zależności od człowieka można mieć gęstsze lub rzadsze rzęsy, a także mogą mieć one różną długość. Zasadniczo rosną one w podobnym cyklu jak zwykłe włosy i co jakiś czas wypadają, po to by odrosły nowe. Dbanie o rzęsy można też w dużej mierze porównać do dbałości o włosy. O ile sama genetyka wiele mówi o tym, jak one będą wyglądać, to codzienna pielęgnacja ma równie duże znaczenie. Bez odpowiedniego zadbania o rzęsy, trudno jest mówić o tym, by były one długie i gęste, tak jak u modelek w reklamach lub gazetach.

 

Jak ważne są rzęsy dla wyglądu twarzy?

Według wizażystów wygląd rzęs ma kluczowe znaczenie dla wyglądu okolic oczu. Jest to zauważalne nawet dla laika, gdyż mocno podkreślone i gęste rzęsy wydatnie podkreślają owal oczu, czyniąc go bardziej wyraźnym i bardziej estetycznym Stąd wziął się zwyczaj nakładania na rzęsy dodatkowego tuszu, celem podkreślenia koloru i grubości rzęs. Malowanie rzęs jest elementem właściwie każdej stylizacji i elementem każdego, nawet codziennego makijażu większości kobiet. Biorąc pod uwagę, że rzęsy mają tak duże znaczenie, warto o nie zadbać trochę bardziej, niż w taki sposób, że będzie się je malować, gdyż na dłuższą metę może okazać się to za mało.

 

Jak dbać o rzęsy?

Jako że rzęsy są niemal zwykłymi włoskami, to należy o nie dbać tak samo. Należy stosować odpowiednie preparaty, takie jak serum odżywiające, odżywki i specjalne preparaty wzmacniające pochodzące od firm, które specjalizują się w preparatach do rzęs, takich jak Oceanic long 4 lashes. Pielęgnacja powinna odbywać się zarówno na poziomie odżywienia samego włosa, czyli dostarczenia mu z zewnątrz odpowiednich wartości odżywczych, które sprawią, że będzie on gęstszy i bardziej wyrazisty, jak i z poziomu mieszka włosowego. Służą do tego specjalne preparaty, które wzmacniają mieszki włosowe, czego efektem są gęstsze i zdrowsze rzęsy, które wykazują się mniejszą częstotliwością wypadania.