Herbata z kopru włoskiego – zastosowania i właściwości

Herbata z kopru włoskiego – zastosowania i właściwości

Herbata z kopru włoskiego jest brązowo zielonymi nasionami, których niesamowite właściwości były już znane w starożytności.  Są między innymi – wspomaganie procesów trawiennych oraz poprawa laktacji u karmiących matek. Rekomendowanym produktem zawierającym w sobie koper włoski jest  Hipp herbatka. Jakie posiada właściwości i zastosowania?

 

Hipp herbatka – ogólna charakterystyka jej kluczowego składnika

Koper włoski, znany pod naukową nazwą jako Foeniculum vulgare jest aromatyczną rośliną, stosowaną do celów zarówno kulinarnych jak i leczniczych. Choć pochodzi z rejonu basenu Morza Śródziemnomorskiego, obecnie hodowana jest w wielu różnych miejscach na świecie. Zarówno nasiona, jak i tłoczony z nich olej stosowane są do produkcji leków. Nasiona kopru włoskiego cechują się smakiem anyżu.

Koper włoski używany był w tradycyjnej medycynie w Chinach, Indiach i na Bliskim Wschodzie, a obecnie jego zastosowanie obejmuje niemal cały świat. Już w starożytnej Grecji lekarze rekomendowali herbatkę z kopru włoskiego matkom karmiącym w celu poprawienia laktacji. Proces przygotowania herbatki koperkowej jest prosty – wystarczy gotować nasiona kopru w wodzie tak, aby lotne oleje mieszały się z wodą.

 

Hipp Herbatka z kopru włoskiego – zastosowania i właściwości

Do najważniejszych właściwości i zastosowań herbaty z kopru włoskiego zaliczane są:

  • Poprawa trawienia i leczenie dolegliwości żołądkowo-jelitowych – nasiona kopru stymulują przepływ żółci i relaksują mięśnie, co prowadzi do zmniejszenia bólu oraz może doprowadzić do poprawy trawienia. Ponadto może mieć wpływ na łagodzenie wzdęć oraz ułatwienie wydalania gazów z organizmu. Pobudza krążenie krwi do przewodu pokarmowego, skutkując poprawą całego procesu trawiennego. Liczne badania medyczne ukazały, iż herbata z kopru włoskiego może poprawić działanie przewodu pokarmowego. Ponadto dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego, utrzymuje zdrowie okrężnicy i jelita grubego.
  • Wspieranie utraty wagi – poprawione trawienie powoduje lepsze przyswajanie składników odżywczych przez organizm, powodując tym samym utrzymanie stanu sytości i zmniejszenie łaknienia, co przyczynia się do utraty wagi ciała. Koper włoski jest również ziołem, które pomaga obniżyć poziom glukozy w surowicy oraz wspomaga kontrolę masy ciała. Ponadto wykazuje działanie hamujące apetyt i pomagające pozbyć się nadmiaru płynów i odpadów metabolicznych z organizmu.

 

Oprócz powyższych korzyści, regularne picie Hipp herbatki z kopru włoskiego może wpłynąć również na:

  • leczenie dolegliwości układu oddechowego,
  • wsparcie zdrowia serca, wzmocnienie okładu odpornościowego,
  • wspomaganie zdrowia oczu.